GÜNCEL Haber Girişi : 15 Eylül 2021 18:44

BİLEREK İSTEYEREK HALKI ZEHİRLİYORSUNUZ!

“BİLEREK İSTEYEREK HALKI ZEHİRLİYORSUNUZ!”

Cahit Necipoğlu

Cem\

Halkın Partisi Milletvekili Jale Refik Rogers, azınlık hükümetinin göreve geldiğinden bu yana İhale Yasası’nı hiçe sayarak KIBTEK’e doğrudan yakıt almasını eleştirdi. Rogers yaptığı açıklamada, “Azınlık hükümeti göreve geldiğinden beridir KIBTEK’e bir kez bile ihale ile yakıt satın alınamadı” diyerek alınan yakıtın kalitesinin de standartlara uygun olmadığının, halk sağlığının bilerek tehlikeye atıldığının altını çizdi. 
Rogers, şu ifadeleri kullandı: “Gelen yakıtın kalitesinin standartlara uygun olmadığı analiz raporlarında açıkça görülüyor. KIBTEK yetkilisi mahkemede kullanılan yakıtın standartlara uygun olmadığını açıkca itiraf ederken, ara emrine rağmen ısrarla şaibeli yakıt getirmeye devam ediliyor. Bu kötü yönetim yakıtı yakmak için kullanılan cihazlara zarar verip kurumu daha da zarara uğratırken, halk sağlığı ve çevre sağlığına da büyük risk oluşturuyor. 
Özetle bilerek isteyerek halk zehirleniyor, bu konuda çok iddialı olan ilgili Bakan susuyor, Başbakan ve Bakanlar Kurulu ise sadece bakıyor!”