• Özmerhan Automotive
GÜNCEL Haber Girişi : 12 Ekim 2021 16:01

KTAMS Başkanı Bengihan, Sınavların Ertelenme Kararının Gözden Geçirilmesini Talep Etti.

Kamu görevlilerinin atanmalarını, terfilerini , nakillerni, istifalarını ve tüm disiplin işlemlerini tarafsız ve bağımsız bir organ olarak objektif kıstaslar çerçevesinde yerine getirmek üzere yasa ile kurulan Kamu Hizmeti Komisyonu ile kamuda örgütlü ve yetkili sendika olarak bugüne kadar sağlıklı bir işbirliği içerisinde hareket ettik.

Cahit Necipoğlu

​Kamu Hizmeti Komisyonu’nun;  Sınav Tüzüğünde yapılan değişiklikleri gerekçe göstererek  dün almış olduğu bir kararla tüm sınavları ertelemesi  antidemokratik ve dayatmacı bir anlayışın göstergesidir.  Kamu Görevlileri Yasasına göre kamuda en çok üyeye sahip iki sendikanın temsilcileri, Sınav Kurulunda yer alarak sınav tüzüğünün  hazırlanmasına ve değiştirilmesine   katkı koymakta, yapılan sınavlarda gözlemci bulundurmaktadır.  Sendikaların görüşü alınmadan tüm sınavların ertelenmesi kararı uzun bir süreden beri sınava hazırlanan kamu görevlilerinin   motivasyonunun düşmesine neden olurken, yaş haddinden emekli olacak olan çalışanlar telefisi mümkün olmayan mağduriyet yaşayacaklardır.

​Kamu Hizmeti Komisyonunun işbirliği ve katılımcılıktan uzak bu tutumunu şiddetle kınar, kararın gözden geçirilmesini talep ederiz.

 

​Güven Bengihan

ASBUZU

​        Başkan