• Cahit Necipoğlu
 • Sagafredo
 • Kstbü dış
 • carritton haber detay
 • Sülem
 • Kteb
 • lineadekor
 • laü
 • Eziç
 • Sadıkoğlu
 • Alpcans
 • 3hd
 • Foto Özay
 • 3HD Isıtma harmancı
GÜNCEL Haber Girişi : 24 Kasım 2022 15:41

Ayşegül Baybars: HP’den başka bir partiye geçmek için istifa etmedim

Bağımsız Milletvekili Ayşegül Baybars, yapmış oldukları birtakım değerlendirmeler sonrasında HP’den istifa kararı aldıklarını ifade ederek, “HP’den başka bir partiye geçmek için istifa etmedim” dedi.

Patiden istifa kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan Baybars, yapmış oldukları birtakım değerlendirmeler ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay yapılan görüşmelerde bir şeylerin değişmeyecek olmasını gördüğünden dolayı istifa kararı aldığını ifade etti.

Oşan Ltd

Baybars, HP’nin birlik ve bütünlüğü sağlama, kendi içindeki demokrasi çarkını çalıştırma isteği olmadığına değinerek, “Bir tane belediye başkan adayı bile çıkaramaz duruma geldiydik” dedi.

“AMAÇ TOPLUM MENFAATİYSE SİNE-İ MİLLET KARARININ İSTİŞARE İÇİNDE ALINMASI ŞARTTI”

Sine-i millet gündeminin kendilerine bile söylenmediğini, birçok parti üyesinin söz konusu kararı basından öğrendiğini belirten Baybars, “Amaç toplum menfaatiyse bu kararın istişare içinde alınması şarttı” ifadelerini kullandı.

Baybars, sine-i millet kararının doğru olmadığını ve bu karara uymayacağını her platformda söylediğini kaydetti.

Mesut GençHasan Büyükoğlu ve Hasan Topal’ın 2020 yılında partiden ‘müdahale’ ile istifa ettirildiğini hatırlatan Baybars, “Bugün yapılanlar onun yanında daha hafif kalır. Sine-i millet o zaman tartışma konusu olsa daha mantıklı olurdu” açıklamasında bulundu.

“3 MİLLETVEKİLİ İLE MECLİS’TEN ÇEKİLMEK BAŞARI DEĞİL”

Şu aşamada 3 milletvekili ile Meclis’ten çekilmenin bir başarı olmadığını dile getiren Baybars, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Seçimden önce sonra her ortamda insanlarla konuşuyoruz. Amaç bu ülkede bir şeyleri değiştirmekse, 1-2 kişi ile yapılamaz. Biz tümden redci bir yaklaşımda olmadık. Sağlıklı bir tartışma ortamı yaratılsa ve herkesin görüşleri tam anlamıyla alınsa daha doğru bir karar ortaya çıkar”

Baybars, HP Genel Başkanı Özersay’ın kendisini ‘2020’de istifa eden 3 vekille aynılaştırma çabasına girdiğini’ vurgulayarak, “Olayı kişiselleştirildi. Bizi o 3 vekille aynılaştırmaya çalışmasınlar.” diye konuştu.

Kişileri tartışmak yerine özeleştiri yapılması gerektiğini belirten Baybars, “2016’da yola çıktığımız arkadaşlarımızın yüzde 80’i partiden koptu. Asıl bunun sorgulanması gerekiyor” dedi.

“HP’DEN BAŞKA BİR PARTİYE GEÇMEK İÇİN İSTİFA ETMEDİM”

Baybars, sine-i millet kararına olan karşı duruşu da, partiden istifa kararını da başka bir partiye gitmek için yapmadığını söyleyerek, “Bu konuda hiç taviz vermedik” ifadelerini kullandı.

Bundan sonraki süreçte ilerleyeceği yolu yapacağı değerlendirmeler sonrasında kararlaştıracağını dile getiren Baybars, “Siyasette büyük konuşmak doğru değildir. Biz toplumumuzu ve ülkemizi seviyoruz. Ülkemize hizmet noktasında bir karar vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Partiden istifa kararı öncesinde ve sonrasında hiçbir parti ile görüşmesinin olmadığını ifade eden Baybars, başka partilerden de kendisine teklif gelmediğini söyledi.

“YEREL SEÇİMLERDE DESTEK VERECEĞİM KİŞİLER KONUSUNDA DEĞERLENDİRME YAPACAĞIM”

Baybars, yerel seçimlerde kimlere destek vereceği konusunda kendi içinde bir değerlendirme yapacağını dile getirdi.

Toplumsal mücadeleyi ve bu ülkeyi insanları hak ettiği düzeye taşımak için gayret etmeyi sevdiğin kaydeden Baybayrs, “Buna ilişkin ortamı bulabilecek noktaya gelirsek siyasete devam edebilirim. Ama yarın bir seçim olursa aday değilim doğal olarak” diye konuştu.

Visit nort cyprus