• Özmerhan Automotive
GÜNCEL Haber Girişi : 12 Ekim 2021 03:55

Baybars: Cumhurbaşkanı Anayasa’ya açıkça aykırı davranmaktan çekinmiyor, tarafsız olmayacağını yüksek sesle dile getiriyor

Baybars: Cumhurbaşkanı Anayasa’ya açıkça aykırı davranmaktan çekinmiyor, tarafsız olmayacağını yüksek sesle dile getiriyor 

Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, UBP 46'ncı yıl resepsiyonuna katılarak 'tarafsız' olamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın bu açıklamalarını sert şekilde eleştirdi. Halkın Partisi Milletvekili Ayşegül Baybars, UBP 46’ncı yıl

resepsiyonuna katılarak ‘tarafsız’ olamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın bu açıklamalarını sert şekilde eleştirdi. 

Cahit Necipoğlu

HP Milletvekili Ayşegül Baybars sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Anayasa’nın açıkça Cumhurbaşkanı’nın tarafsız olduğunu dediğine dikkat çekerken, Ersin Tatar’a sert eleştirilirde bulundu. 

Baybars’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde: 

“Anayasa açıkça “Cumhurbaşkanı, kendisine verilen yetkilerini kullanırken görevlerini TARAFSIZ olarak yerine getirir.” demektedir. 

Devletin ve toplumun birliğini ve bütünlüğünü temsil etmesi gereken Cumhurbaşkanı, Anayasa’ya açıkça aykırı davranmaktan çekinmiyor, tarafsız olmayacağını yüksek sesle dile getiriyor. 

Devletler ekonomik olarak veya siyaseten çökebildikleri gibi adaleten de çökerler. Ekonomik açıdan veya Siyaseten çöken devletleri ayağa kaldırmak mümkündür ne var ki adaleten çöken devletler tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alır. 

Bir Cumhurbaşkanı aynı konuşmada “kurmakla” övündüğü devlete, aynı konuşmanın başka bir cümlesinde verdiği zararın da farkında olmalı. 

ASBUZU

Kurduk diye övündüğünüz ama esasen sizin değil halkın ortak mücadelesi ile kurulan bu devleti sizden korumak da bizim görevimiz…”