GÜNCEL Haber Girişi : 24 Kasım 2021 15:37

Lefkoşa ve İskele'de Asayiş ve Trafik Denetimleri Gerçekleştirildi.

ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİ

Cahit Necipoğlu

​23-24.11.2021 tarihleri, 21:00 - 01:00 saatleri arasında, Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri sorumluluk sahalarında asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirilmiştir.

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimlerde bölgede faaliyet gösteren bahis evleri, pansiyonlar, restoran, kafe- bar, meyhaneler, marketler, alkollü içki satışı yapılan mekanlar ile gece kulüpleri kontrol edilmiş ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. ​

​Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 19 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir.

​Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde; toplam 540 araç kontrol edilmiş, suç işlediği tespit edilen 153 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, 10 araç ise trafikten men edilmiştir.

İskele’de gerçekleştirilen denetimlerde, bölgede faaliyet gösteren eğlence mekanları ve kumarhaneler kontrol edilmiş olup herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

ASBUZCU

​Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde; toplam 320 araç kontrol edilmiş, suç işlediği tespit edilen 67 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, bir araç ise trafikten men edilmiştir.